Kancelaria Parafii

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24.III.2019 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Niech owocem będzie dobra spowiedź św. i realizacja konkretnych, życiowych postanowień pokutnych. Rekolekcje prowadzi ks. kanonik dr Marek Zołoteńki, proboszcz z Wałbrzycha - Szczawno Zdrój.

NIEDZIELA:

8.00 Msza św. z nauką ogólną i nauka STANOWA dla KOBIET.

11.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich, /przychodzą dzieci/.

16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz Msza św. i nauka STANOWA dla MĘŻCZYZN.

W czasie trwania rekolekcji codziennie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o 7.15 rano.

2. PT. DROGA KRZYŻOWA:

- dla dzieci, o godz. 15.00 /włącznie z kl. VI./.

- dla młodzieży /kl. VII, VIII, III gim., Szkoły średniej i pracującej/ i starszych, o godz. 16.00.

Wielkopostne zobowiązania pokutne można składać w parafialnej Księdze trzeźwościowej. Wystawiona do podpisu w kaplicy chrzcielnej.

3. Kalendarz liturgiczny:

PN. UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO - Dzień świętości Życia.

Ze względu na rekolekcje uroczyste przyjęcie deklarujących Duchową Adopcję nienarodzonego dziecka, któremu grozi zabicie pod sercem matki odbędzie się w I czwartek tj. 4 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje do zabrania i wypełnienia są na stoliku pod chórem. Bóg zapłać za zaangażowanie się w tę świętą sprawę i podjęty trud modlitewny!!!

PT. NOWENNA ku czci Miłosierdzia Bożego, po Mszy św. wieczornej.

4. Ks. Rekolekcjonista odwiedzi chorych 27.III od godz. 13.30. Proszę zgłaszać.

5. Bóg zapłać Pawłowi Jędrocha za prace na rzecz parafii; roli Kamieńce za sprzątanie świątyni, w tym tygodniu proszę Grycówkę i Gawlikówkę w następnym tygodniu proszę Kołodziejówkę.