Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie

12.05.2024 VII niedziela wielkanocna.

1. Dzisiaj w Kościele przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święto to pokazuje nam cel naszych dążeń i powołanie chrześcijanina do życia z Bogiem w niebie.
  2. Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam serdecznie wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską przed wystawionym Najświętszym Sakramentem: od poniedziałku do soboty - po popołudniowej Mszy św. o godz. 17.00.
  3. Jutro (13.05) przypada 107. rocznica objawień Fatimskich. Od 13 maja 1917 roku troje pastuszków w pobliżu portugalskiej wsi Fatima, przeżywało wielokrotnie objawienia maryjne. Matka Boża wzywała w nich do pokuty i prosiła o częste odmawianie modlitwy różańcowej. Fatimy odprawiać będziemy o godz. 18.00. Kazania głosić będzie ks. Krzysztof Pierzchała  - wikariusz z parafii św. Teresy w Rabce. Bardzo proszę dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatków, oraz do baldachimu i niesienia figury  Matki Bożej.
  4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Macieja apostoła, w środę bł. Zofię Czeską, w czwartek św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski, w sobotę św. Stanisława Papczyńskiego.
  5. W sobotę wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na wigilijne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem rozpoczynając od mszy św. o godz. 17.00 zakończymy odśpiewaniem Apelu o 19.00. Na to czuwanie choć w części zapraszam uczniów przygotowujących się do Bierzmowania z kl. VI, VII, oraz VIII i I klasę szkoły średniej  jako dziękczynienie Duchowi św. za przyjęty sakrament Bierzmowania. O prowadzenie czuwania proszę Domowy Kościół.
  6. Dziękuję za pielęgnację kwiatów w obejściu kościoła, chcemy posadzić w tych miejscach rośliny kilkuletnie, tak by je przycinać i nie byłoby z nimi tyle pracy. Wielu się składa rejonami na kwiaty do swojego odcinka, bardzo bym prosił, aby składka w przyszłą niedzielę była z przeznaczeniem na te rośliny a trzeba ich będzie dość sporo.
  7. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia tegorocznej uroczystości I Komunii św. szczególnie p. Kazimierze Tokarczuk i p. Barbarze katechetce. Składam podziękowanie za ofiarę pieniężną od rodziców w kwocie 1500 zł.
  8. Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o siostrze Łucji czy docenieniu przez papieża Franciszka roli proboszcza.  Dla dzieci:  Staś i Mały Gość.
  9. Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.
  10. Zawierzając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła,
    polecajmy szczególnie wszystkich tegorocznych maturzystów, ośmioklasistów i pokój na świecie.

10.  Zapowiedzi przedślubne:

I         Stanisław Walkosz, zam. Zakopane,

Anna Leśnicka, zam. Rokiciny Podh.

II Michał Sobczak zam. Rokiciny Podh. 88B, Małgorzata Sobczak zd. Miętus, zam. Rokiciny Podh. 88B. 28 IV – 12.05.2024r.

Terminy mszy św. gregorianek i intencji przekazanych innym kapłanom do odprawienia wywieszone są w gablocie, a dotyczą one:

GREGORIANKI:   + Andrzej Pasieczny od 1 do 30 lipca, + Tadeusz Pniaczek od 1 do 30 sierpnia;

Intencje INDYWIDUALNE: , + Józef Filas 67 int. termin do ustalenia!!!, + Tadeusz Pniaczek – 5 int.,,  + Andrzej Pasieczny – 47 int.,