Kancelaria Parafii

 

   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 03. 12. 2023 r.

Panie, oby Twoje światło rosło we mnie przez cały Adwent.

1)     Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwo, czyli Msza roratnia, na którą serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz.: 6.50, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i towarzyszyli im w tej modlitwie, przed roratami Godzinki do NMP .Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.

2)    W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. zachęcam do podejmowania postanowień adwentowych.

3)    Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy lampion i adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania. Dzisiaj błogosławieństwo wieńców adwentowych

4)   Liturgia tygodnia:

-  poniedziałek – wsp. Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.- serdeczne życzenia składamy P. Barbarze katechetce.

-   środa – wsp. św. Mikołaja , z początkiem Adwentu rozpoczynamy doroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. To akcja pomocowa, która finansuje potrzebujące dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp. Świece Wigilijne rozprowadzane przez Caritas można nabyć po Mszy św. w zakrystii cena: małe 12 zł. , duże 25 zł.

- czwartek — I czwartek miesiąca i wsp. św. Ambrożego, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.

- piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.50, 9.00 i 17:00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. Podczas Mszy Św. o godz: 6.50 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. W piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

- sobota – wsp. św. Juana Diego;

5)    W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną. Zbiórka do puszek przed Kościołem na ten cel.

6)   Polecamy opłatki na wigilijny stółOfiary  są wynagrodzeniem za pracę P. Organisty.

7)    ​​​​​​​Bóg zapłać parafianom za ofiary na modernizacje ogrzewania w kościele. Zostało złożone 76580 zł od 281 rodzin. Zapłacone zostały trzy faktury na piec , nagrzewnice; kolejna na materiały: rurki i łączniki, kolanka, otuliny i jedna na okablowanie, osprzęt elektryczny w sumie 67800 zł. Cały koszt modernizacji z robocizną hydraulików i elektryków to 86800zł.

8)   ​​​​​​​ Spowiedź przedświąteczna będzie w piątek 22 grudnia, a odwiedziny chorych po domach w czwartek 21 grudnia. Prosimy chorych zapisywać w zakrystii.

9)   Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i świętych patronów. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10)                      Wiadomość od św. Mikołaja: 6 grudnia od g. 15.00 będzie przemierzał drogi naszej parafii. Postara się zajechać pod każdą bramę gdzie mieszkają grzeczne dzieci do kl. VIII włącznie. Nie będzie zaglądał pod poduszki ale trzeba go wyglądać i jak kolorowy pojazd będzie się zbliżał to trzeba wyjść przed dom i tam będzie przez pomocników przekazanie drobnych paczek.  Szczegóły na rokiciańskim Facebooku.

 

{mosmap}